7 stycznia, 2019

Czy warto założyć firmę w Niemczech?

Właściwie każdy z nas musi zgodzić się z tym, że Niemcy posiadają jedną z najbardziej rozwiniętych gospodarek na świecie. Nawet, jeżeli mamy co do tego jakieś wątpliwości, wystarczy zapoznać się ze statystykami. Według PKB i danych z 2017 roku, nasi zachodni sąsiedzi są na 4 miejscu na świecie pod względem wartości dóbr i usług.

W jaki sposób Niemcy sprowadzają inwestorów?

Bardzo ciekawym aspektem jest polityka Niemiec dotycząca tworzenia jak najlepszych warunków dla inwestorów. Wszelkie dogodności prawne sprawiają, że otwieranie działalności gospodarczej na terenie Niemiec nie stanowi właściwie żadnego problemu. Przede wszystkim wpływ na zainteresowanie Polaków zagraniczną pracą na własny rachunek mają dwa aspekty. Pierwszym z nich są nieskomplikowane procedury, które mówią o tym, jak założyć działalność gospodarczą w Niemczech. Wystarczy iść do urzędu, wypełnić wniosek i wnieść drobną opłatę, aby zacząć legalną pracę. Całość trwa co najwyżej kilkanaście minut. Co ciekawe, nie musimy na stałe mieszkać na zachodzie, ponieważ firma w Niemczech bez meldunku jest jak najbardziej dostępną i często wybieraną opcją. Dodatkową zaletą takiej działalności są również progi podatkowe. Jest ich znacznie więcej niż w Polsce i zupełnie inaczej się je oblicza. Dodatkowo wszelkie formalności wynikające z rozliczeń skarbowych zostały przeniesione na platformę elektroniczną, co znacznie ułatwia prowadzenie firmy.

Rozwinięta gospodarka to duża liczba kontrahentów?

Założenie firmy w Niemczech powinno zostać poprzedzone badaniami rynku. Nie muszą one występować w postaci skomplikowanych obliczeń. Znacznie częściej są to po prostu obserwacje, które czyni przyszły inwestor. Polacy zwykle mają okazję dostrzegać braki w gospodarce naszych zachodnich sąsiadów, kiedy wyjeżdżają do pracy. Ci, którzy dokładnie przemyśleli swoją decyzję oraz w stopniu zaawansowanym poznali język i standardy Niemieckie, najczęściej nie mają problemów z rozwijaniem swojej działalności. Tak duża i prężna gospodarka na świecie potrzebuje bowiem do dalszej rozbudowy nowych przedsiębiorstw. Jednak aby zyskać w oczach przyszłych kontrahentów musimy być profesjonalistami, znającymi się na rzeczy. I to nie dotyczy tylko jakości naszych usług i produktów, ale również sposobu nawiązywania współpracy i jakości relacji biznesowych, które budujemy.

Wiele osób, które zastanawiały się, jak otworzyć firmę budowlaną w Niemczech, trafiło do biur pośredniczących w tego typu działaniach. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeżeli mamy trudności językowe lub po prostu chcemy upewnić się, że nasza wiedza i planowane działania są wystarczające. Niskie podatki i minimalizacja formalności są dużym udogodnieniem, jednak nie zastąpią one podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu prawa i biznesu.

Uncategorized
About Seo Emka